/  Dünya

Dünya

Tataristan, Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Rus bankalarla yatırım memorandumu imzaladı

Rusya federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti, başkent Kazan'ın yakınındaki Sviyajsk Lojistik Merkezi'nin yönetimini üstlenmesi planlanan Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Rus bankalarla yatırım memorandumu imzaladı.

Tataristan, Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Rus bankalarla yatırım memorandumu imzaladı

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Kazan'da düzenlenen Uluslararası Rusya-İslam Dünyası Ekonomi Zirvesi'nden (Kazan Zirvesi) kapsamında imzalanan memorandum konusunda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

'HER ANLAŞMA YENİ İMKANLAR SUNUYOR'

Minnihanov, şunları kaydetti: "Her anlaşma yeni imkanlar sunuyor. Gebze Organize Sanayi Bölgesi, kapasiteli ve çok güçlü bir yapı olup, kişilerin tüm sorunlarını çözebiliyor. Söz konusu anlaşmayla hayata geçirmek istediğimiz fikir, Gebze Bölgesi'nin Sviyajsk Lojistik Merkezi'nin yönetimini üstlenmesi… Biz, Türk yatırımcılar açısından her şeyin anlaşılabilir olduğu bir bölge yaratmak istiyoruz."

285 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Sviyajsk Lojistik Merkezi'nin inşaatı için yapılan yatırımlar, 2011'de 8.5 milyar ruble (yaklaşık 285 milyon dolar) olarak hesaplanmış, yatırımların yaklaşık 7 yıl içerisinde geri dönmesi planlanmıştı.

 

 

 

 

Kaynak : sputniknews