/  Edebiyat

Edebiyat

Stefano Bordiglioni'den çocuklar için yeni bir kitap

Stefano Bordiglioni,den harika bir çocuk kitabı. Şimdi kitapçılarda!

Stefano Bordiglioni'den çocuklar için yeni bir kitap

Son zamanlarda Türklerin büyük beğenisinizi kazanan Stefano Bordiglioni'nin yeni kitabı Tarih Öncesi Hikâyeler - Ateşin Etrafında yayınlandı.

Paolo’nun Düşproblemleri, Söz-Düş Makinesi, Akkuzu Karakuzu gibi yaratıcılık ve eğlence dolu kitaplarıyla Türkiyeli okurun beğenisini kazanan İtalyan yazar Stefano Bordiglioni, Tarih Öncesi Hikâyeler serisiyle bu kez bizi tarih öncesi zamanlara götürüyor. İlk kitap Mamut Avı’nın hemen ardından yayımlanan Ateşin Etrafında kitabında da serüven tüm hızıyla devam ediyor.

Kotan Kabilesi, kışın soğuk günlerinde ateşin etrafında toplanıyor ve atalarından dinledikleri büyülü hikâyeleri birbirlerine anlatıyor. Kabilenin erkekleri yeniden ava çıkıyor. Bazen zorlu av, günlerce ve gecelerce sürebiliyor. Avcıların dönüşünü bekleyen kabile üyelerinin, onlara destek olmak için harika bir planları var!

Çocukların okuma becerisini geliştirmek, onlara okumayı sevdirmek için özel olarak hazırlanan "İlk Okuma Kitapları" dizisi, yirmiyi aşkın kitaba ulaştı. Çiçeği burnunda okurlar bu kitaplarla okumanın tadına varacak. Tarih Öncesi Hikâyeler serisi 6 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında.