/  Edebiyat

Edebiyat

Nejat İşler'in Gerçek Hesap'ı

Oyuncu, Kitap kurdu, Düşünen Adam Nejat İşler, ve "Gerçek Hesap Bu" kitabıyla aramızda. Gümüşlüklü ve Gümüşlükspor futbol takımının başkanlığını yürüten Nejat İşler, hayatından damıttığı anlatıları kaleme aldığı kitabının tüm telif gelirini, Gümüşlükspor’un geliştirilmesi için kullanılacak.

Nejat İşler'in Gerçek Hesap'ı

 

Oyuncu, Kitap kurdu, Düşünen Adam Nejat İşler, ve "Gerçek Hesap Bu" kitabıyla aramızda.  Gümüşlüklü ve Gümüşlükspor futbol takımının başkanlığını yürüten Nejat İşler, hayatından damıttığı anlatıları kaleme aldığı kitabının tüm telif  gelirini, Gümüşlükspor’un geliştirilmesi için kullanılacak.

İçten üslubu, hesapsız dili ve sakınmadan kaleme aldığı anılarıyla kişisel bir yüzleşme de olan  Gerçek Hesap Bu! kitabında, “kahramanları uydurma olan gerçek hikâyeler” anlatıyor. Hayatı, dostlukları ve tutkuları yücelten yaşantılar; yüreklere kazınmış sözler okuyucuya ilham verecek…

GİRİŞ YAZISINDAN

“Eğitimini almadığım hiçbir şeyde iddiam yok. En güzel yazarlık mesleği tarifini Çetin Altan’dan duymuştum:

“Birini, boş kâğıtlar ve sivriltilmiş kalemlerle bir odaya koyun, eğer oradan karnını doyuracak malzemeyle çıkarsa, işte yazar odur.”

Allah’a şükür, sıtkı sadakatle uğraştığım bir mesleğim var. Yazarlık benim için yan bir uğraş. Çok da uzak değil ama. Okumaya da, yazmaya da beş yaşımda başladım. Yazdığım ve sahnelenen üç oyunum var. Senaryolarım var sırada. Bir de manitalara iyi yazarım...”

KİMDİR NEJAT İŞLER?

Nejat İşler, 29 Şubat 1972’de İstanbul Eyüp’te doğdu. Sırasıyla, Eyüp Ebussuud Efendi İlkokulu’nu, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ni, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı’nı bitirdi.

Eğitimine devam ederken dizilerde oynamaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Aynı zamanda Teşvikiye’deki Tezgah’ı açmaya devam etti. Arkadaşlarıyla beraber, Kahramanlar ve Soytarılar adlı bir tiyatro grubu kurdu. 2002’de, ilk başrolünü oynadı ve “meşhurlar dünyası”na girdi.

Pasaportundaki meslek bölümünde “aktör” yazıyor. Bodrum Deneme Sahnesi adlı tiyatro grubunun kurucularından. Şu anda Gümüşlükspor Kulübü’nün başkanı. İstanbul ve Gümüşlük’te Tezgah’ları var. Her şeyin başladığı yer olan Teşvikiye’ye de dönme planları...