/  Edebiyat

Edebiyat

Dan Brown'dan yeni roman 'Cehennem Cep Boy'

Yazar Dan Brown'dan okuyucularına yeni bir roman, Cehennem Cep Boy. Okuyucularına yine heyecan ve gerilim dolu duygular yaşatacak.

Dan Brown'dan yeni roman 'Cehennem Cep Boy'

İpek Demir ve Petek Demir'in Türkçe'ye çevirdiği, Altın Kitaplar Yayınevi'den yayınlanan Cehennem Cep Boy 672 sayfadan oluşuyor.

Kitabın Konusu

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler.

Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır...