/  Gezi

Gezi

Vizesiz yaz tatil adresleri

Hava sıcaklıkları arttıkça tatil planları da hızlanmaya başladı. Sizler için bu yaz tatilinde gidebileceğiniz vize gerektirmeyen yerleri derledik.

Vizesiz yaz tatil adresleri

 

Bhutan sıradan bir yer değil. Geleneksel bir Budist kültürünün küresel gelişmeleri dikkatle kucakladığı, gizemli son büyük Himalaya krallığı.

Butan seyahati öncesinde bir tur operatörü ile bağlantıya geçiyorsunuz ve ödemeyi yapmanız gerekiyor. Tur operatörü adınıza Bhutan’ın başkenti Thimpu’daki Bhutan Turizm Konseyine online olarak başvuru yapıyor. Sizin başka işlemler yapmanıza gerek kalmıyor.

Bhutan'da sıcak taş banyosu yapılması önerilenler arasında. Kaynak sularının doldurulduğu bir küvete, taşlar ısıtılıp tek tek suya atılıyor ve böylece su ısıtılmış oluyor.

Pasaporta ihtiyaç duymadan yeni kimlikle bile girebildiğiniz bir ülke.

Ukrayna gece hayatıyla öne çıkan bir ülke. Ucuza tatil yaparken aynı anda ek yönlü bir tren rayının etrafında, her iki yönde uzayıp giden ağaçların yukarıdan birleşmesiyle meydana gelen doğal tünel Aşk Tüneli'ni gezmenizi tavsiye ediyoruz.

FİLİPİNLER

Filipinler 30 gün boyunca vizesiz.

Filipinler kentleri, tropikal adaları ve aktif volkanlarıyla turistlere keyifli bir tatil olanağı sunuyor. İçinde barındırdığı farklı etnik kültürler ve ucuz fiyatları Filipinler'i daha da öne çıkarıyor.

KOSOVA

Kosova'ya gitmek için vize gerekmiyor.

Prizren kenti Kosova'da en fazla Türk'ün yaşadığı bölge. Dağların arasında kurulu yer "müze şehri" ya da "açık hava müzesi" olarak da adlandırılıyor. Ucuza tatil yapabileceğiniz bu yerde, birbirinden güzel yiyeceklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

VENEZUELA

Venezuela 90 gün vizesiz.

Bu ülke festival ve karnavallarıyla dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden. Latin Amerika, İspanyol ve Karayip kültürlerinin bir arada yaşandığı yerde ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz.

BOSNA- HERSEK

180 günde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz gidilebiliyor.

Saraybosna Bosna-Hersek'in başkenti ve aynı zamanda Balkanlar’daki önemli kültürel şehirlerden. Biraz doğulu biraz batılı Saraybosna, vizesiz ve uygun fiyatlı hafta sonu gezisi için rota arayışnda olanlar için tercih edilebilir.

Kaynak : birgun.net (UKRAYNA)