/  Gezi

Gezi

La Casa Del Arbol Nam-ı diğer Ağaç Evi

Dünyanın sonunda uçuruma karşı sallanmak istemez miydiniz? Cevabınız evet ise bu yazı ilginizi çekebilir.

La Casa Del Arbol Nam-ı diğer Ağaç Evi

La Casa Del Arbol yani diğer adıyla Ağaç evindeki kurulu salıncak ile korkuya meydan okuyacaksınız, Banos Ekvator'da uçurumun kenarında kurulu salıncak tüm dünyadan ziyaretçi çekiyor. Maceraseverler, 2.660 metre yüksekliği olan uçurumun kenarındaki bu ağaç evin salıncağında sallanırken yükseklik korkusuna adeta meydan okuyor.

Güney Amerika'daki neredeyse en ucuz ulaşım maliyeti Ekvador'da olabilir. Amazon bölgesinde zengin petrol yatakları olmasından dolayı petrol fazlasıyla ucuz. Otobus ile ulaşımın ücreti saatlik 0.75 USD civarında. Her terminalde terminal kullanım vergisi için pul alma zorunluluğu var. bunun da ücreti  0.50 USD.

Quito'dan güneye Banos'a inmek için Güney Terminaline gitmeniz gerekir. bu terminal yakın olmadığı için taksiyle gitmelisiniz.

Yaklaşık 3,5 saat süren bir yolculuktan sonra dağlardan aşağı kıvrılarak ineceğiniz aşağıdaki hostellerde yaklaşık 20 USD karşılığında konaklayabilirsiniz.

İspanyolca termal su kaynağı anlamına gelen sıcak suları, kükürtlü havuzları ve doğal güzelliği ile ünlüdür. Bu şehrin 3 saat batısında Amazonlar başladığı için fazla vaktiniz yoksa ve Amazonları da görmek istiyorsanı çok doğru bir seçim. Amazonlara 2 - 3 günlük turlar mevcut.

Köşe başlarında ve merkezi pazar yerlerinde ucuz yemekler bulabilirsiniz. Ayrıca yemeğinizi kendinizin pişirebileceği mekanlar da mevcut.

Bütün bu küçük detaylar dışında resimlerini paylaştığımız, şehri çevreleyen dağların tepesine uçurumun kenarına bulunan ağaç evine çıkabilir, ve uçuruma doğru kurulu olan korkutucu salıncakta sallanabilirsiniz. Tabi yükseklik korkunuz yoksa veya yüksek korkunuza meydan okumak isterseniz.