/  Spor

Spor

Alex Morgan'dan Ronaldo açıklaması: Örtbas edilemeyecek kadar çok kanıt var

ABD Kadın futbol takımının yıldız isimlerinden Alex Morgan, cinsel tacizle suçlanan Cristiano Ronaldo hakkında konuştu. Morgan, "Örtbas edilemeyecek kadar çok kanıt var. Sonuçta para bazı şeyleri örtbas edebiliyor" dedi.

Alex Morgan'dan Ronaldo açıklaması: Örtbas edilemeyecek kadar çok kanıt var

ABD Kadın futbol takımının ünlü yıldızı Alex Morgan, cinsel taciz davası hala süren Cristiano Ronaldo hakkında açıklamalarda bulundu.

​NTV’nin aktardığı habere göre Sports Illustrated dergisine röportaj veren Morgan, Ronaldo’nun davada bir şeyler saklamış olabileceğini belirtti.

Alex Morgan, Portekizli futbolcunun davası hakkında şöyle konuştu: ”Günümüzde kadınların konuşmalarını dinlemek önemli. Herkes, bu olayda kimin haklı olduğunu merak ediyor."

"Ama Ronaldo’nun hikayesine baktığımızda bence örtbas edilemeyecek kadar çok kanıt var. Sonuçta para, bazı şeyleri örtbas edebiliyor.”

‘SPOR İÇİN YAPTIKLARI FARKLI, KİŞİLİĞİ İLE YAPTIKLARI FARKLIDIR’

ABD ile Kadınlar Dünya Kupası sevinci yaşayan Morgan, ”Kadınları kolayca yaralanabileceği pozisyonlarda korumak çok önemlidir. Ronaldo, dünyanın en iyi futbolcusu değildir demiyorum. Bunun futboluyla bir ilgisi yok. Spor için yaptıkları farklı, kişiliği ile yaptıkları farklıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak : sputniknews