/  Teknoloji

Teknoloji

Bunu okuyanlar bunları da okudu

Facebook haber sekmesini Ekim ayı bitmeden hayata geçirecek.Haberler sekmesi, Facebook’ta yayılan sahte haberlere karşı bir önlem olarak gelişti. Facebook bu

Bunu okuyanlar bunları da okudu

Facebook haber sekmesini Ekim ayı bitmeden hayata geçirecek.

Haberler sekmesi, Facebook’ta yayılan sahte haberlere karşı bir önlem olarak gelişti. Facebook bu sekmede yer alacak haberleri, uzman editörlerin kontrolünde yayınlayacak. Ayrıca, haber ajanlarıyla da ortaklık yaparak onlardan çektikleri haberleri gösterecek.

CNN Türk'ten Ecevit Bıktım'ın haberine göre; Öte yandan, haberlerin de sosyal medya devi üzerinden takip edilmesi Zuckerberg’e hem medya hem siyasi alanda büyük bir güç kazandıracak.

Dolayısıyla yeni haber sekmesiyle Mark Zuckerberg tekel olma yolunda çok büyük bir adım atmış olacak.

Peki, dünyanın buna tepkisi nasıl olacak? Google’ın ve Facebook’un reklam ve diğer bölümlerinin ayrı birer şirkete dönüşerek organik bağlarının kesilmesi gerektiğini savunan Avrupa Komisyonu’nun sert tepki vermesi bekleniyor.

Hatta ABD yönetimi bile artık Facebook’un çok büyüdüğünü ve bölünerek küçülmesi gerektiğini savunuyor. Zuckerberg ise bu eleştirilere Facebook’u asla bölmeyeceğini bildirerek cevap vermişti.


Kaynak : birgun.net (GARANTİ: MAĞDURİYET İÇİN ÖZÜR DİLERİZ) (NETFLİX ACİL DURUMLAR İÇİN DUYURU PLATFORMU OLACAK) (EN ÇOK KULLANILAN UYGULAMA WHATSAPP) (Oyun fiyatla