Asi Esek
Asi Esek

asiesek@sonceyrek.com

Yaşıyoruz fakat nasıl?

Hayatımızda kritik sınavlar vardır. Bu sınavlar da bazı sorular vardır.

Bu soruların cevaplarını soruyu ilk okuduğumuz anda biliriz fakat emin olamadığımızdan cevaplamayız. Kendi içimizde teyid etmeye çalışırız acaba öyle miydi deriz, yoksa yanlış mı düşünüyoruz deriz. Bu soruyu atlamak isteriz çoğu zaman, fakat sınav sonuna geldiğimiz de yine o soru ile karşı karşıya kalırız.

 

 Hemen karar veremeyiz çünkü o sorunun cevabını yanlış biliyorsak tüm sınavı kaybedebilir veya o cevap uğruna bırakın kazanmayı bizim için değerli olan, kaybetmek istemediğimiz birşeyi de kaybedebiliriz. Dolayısıyla bizim için hayatımızda ki kritik bir eşiği atlayamabiliriz ve bu sebeple de bazı şeylerin eskisi gibi olamayacağını biliriz. Yahut hayallerimizi geride bırakmak zorunda kalabiliriz.

 

Fakat cesaret edip, risk alıp gerçekten iyice düşünüp, emin olup cevap verebilirsek belki de hayatımızda ki o istediğimiz noktaya gelebilir ve çok mutlu olabiliriz.

 

Peki bu riski almaya değer mi? Sonuçlarına katlanabilecek miyim? Bu soruların cevapları siz de çünkü sonuçlara da ( olumlu yada olumsuz) siz katlanacaksınız.

 

 Fakat unutmayın ki en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. İçinizi kemiren şeylerden kurtulun. Ya silip atın yada gerçekleştirin. 

 

Bu hayat tahmin ettiğimizden çok çok daha kısa unutmayın!

 

Başkalarının sizlere yakıştırdığı şekilde değil sizin kendi içinizden geldiği gibi, hayallerinizin gerektirdiği gibi, ruhunuzun sizden istediği gibi yaşayın. 

 

Bu söylediklerim bu ülke’de çok mu kolay derseniz değil aksine çok zor fakat kolay şeyleri herkes başarır önemli olan zoru başarmaktır...