Elif TAN
Elif TAN

eliftan@sonceyrek.com

Okullar Kapandı, Dizi ve Programlar Final Yaptı

Survivor da büyük heyecan, Kıbrıs yarışmacıları belli oldu İlhan Mansız’ın elenmesiyle birlikte. Sema, Adem, Serhat ve Ogeday son 4 yarışmacı olmayı hak ettiler. Finale 3 gün kaldı, bu zorlu mücadelenin galibi kim olacak? Herkesin bir galibi var elbet ama Türk halkı en çok kimi birinci olarak, şampiyon olarak görmek istiyorsa gönüllerin birincisi olacak.

Sezon başından beri en çok konuşulan dizilerden bir tanesi de İçerde dizisiydi. Show tv de yayınlanan Sarp-Mert(Umut) kardeşler herkesi ekrana kitledi. Atraksiyonun, planlarım hiç bitmediği bir dizi kardeş sevgisini de, o hissin nasıl bir şey olduğunu da sonuna kadar gösterdi. Sonu ölüme kadar gitmek olsa bile. Kazanan ne olursa olsun Aile olur.

 

Söz ve Savaşçı dizileri de Stat ve Fox tv nin Asker-Vatan bütünlemesi işlediği, 7 den 70 e herkesi ekrana bağlayan, hani derler ya tüyleri diken diken eden cinsten dizilerdi onlarda bu hafta itibari ile sezon finalleri yaptılar. Bu gidişle yeni sezonda bomba gibi ekranlara dönecekler.

 

Kara Sevda, Cesur ve Güzel de Final yapan-yapacak ama akılda kalacak diziler arasında yerlerini aldılar.

 

Ama şöyle bir gerçek var ki hiçbir dizi Aşk-ı Memnu kadar izlenmemiştir ya da tekrar tekrar yayınlanmamıştır. Hani son sahnesi vardı ya beni beni diye gene izlerken aynı heyecanı hissetmiyor musunuz ve ya  yapma dur demek geçen yıllara rağmen demek?

Diziler hep gelip geçici asıl unutamadığımız karakterler, bize ne hissettirdiklerinin yanı sıra kendimizden ne bulduğumuzdur.

Yaz dizi ve programlarına merhaba demeye ne dersiniz?